• 730 008 398
 • kontakt@optyksolskiego.pl
 • 18

  maj

  2021

Czym wyróżniają się okulary progresywne?

Zazwyczaj po 40. czy 50. roku życia zaczyna się odczuwać pogorszenie wzroku i widzenia. U jednych pogorszenie wzroku następuje powoli, u innych zaś rozwija się bardzo szybko i zaczyna utrudniać codzienne funkcjonowanie. Brak możliwości odczytania numeru telefonu czy przeczytania artykułu w gazecie zaczyna być wówczas mocno irytujący. Początkowo wiele osób myśli, że jest to stan przejściowy i wzrok wróci do normy, najczęściej jest to jednak jedynie pobożne życzenie, bo wraz z upływem czasu wzrok zaczyna się jeszcze bardziej pogarszać niż poprawiać.

Jedynym wyjściem jest wówczas konsultacja z okulistą, optykiem czy optometrystą, którzy pomogą w identyfikacji wady i doborze odpowiednich okularów. Chociaż dla wielu rozpoczęcie noszenia okularów może wydawać się bardzo problematyczne, to warto zdać sobie sprawę, że większość osób w średnim wieku powinno nosić okulary chociażby do czytania. Większość osób, szczególnie kupując okulary do czytania, potrzebuje szkieł do bliży, reszta zaś potrzebuje szkieł do dali lub progresywnych. Czym są szkła progresywne, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienne funkcjonowanie?

Okulary progresywne: cena

Szkła progresywne pojawiły się na rynku w 1959 roku, nie są więc nowym wynalazkiem, dlatego zdecydowanie warto im zaufać. Okulary tego typu łączą w sobie cechy ułatwiające widzenie zarówno z bliży jak i dali. Cena okularów progresywnych w dużej mierze zależy od wybranych oprawek.

ZOBACZ ofertę okularów progresywnych >>>

Oprawki od znanego producenta w renomowanym salonie optycznym będą zdecydowanie droższe, niż te mniej znanej marki. Okulary progresywne nie należą do tanich, jednak mają wiele zalet, które rekompensują ten wydatek.

Kupując okulary progresywne należy liczyć się z wydatkiem rzędu około 1500 zł, z czego około 1000 zł możemy zapłacić za same soczewki.

Jak już wspominaliśmy okulary tego typu łączą ze sobą cechy dwóch różnych soczewek poprawiających widzenie przedmiotów znajdujących się blisko i daleko, stąd bierze się ich nieco wyższa cena. Okulary progresywne to dobre rozwiązanie dla osób, które na co dzień używają dwóch różnych par okularów do czytania i do codziennego użytku. Te dwie funkcje można połączyć w jedno za pomocą okularów progresywnych. Okulary tego typu są także dobrym rozwiązaniem w przypadku problemów z widzeniem elementów w pośredniej odległości.

Okulary progresywne: opinie

Okulary progresywne mają zarówno swoje wady jak i zalety. Nie ma tak naprawdę uniwersalnej opinii dotyczącej tego rodzaju szkieł, ponieważ praktycznie każda wada wzroku jest inna i nie każdemu uskarżającemu się na słabe widzenie pomogą okulary progresywne. Za okularami progresywnymi z pewnością przemawia fakt, że mogą łączyć w sobie cechy różnych okularów np. przeznaczonych do jazdy samochodem, czytania, czy pracy przy komputerze. Ponadto okulary tego typu umożliwiają widzenie zarówno z bliska, jak i daleka, a także pod różnymi kątami.

Okulary progresywne wykluczają uciążliwe noszenie ze sobą kilku par okularów – wystarczy zaopatrzyć się w jedne okulary progresywne, aby wykluczyć najpopularniejsze problemy ze wzrokiem. Wadą w ich przypadku może być tzw. czas adaptacji, który jest dłuższy niż ma to miejsce w przypadku klasycznych okularów korekcyjnych. Warto jednak trochę się pomęczyć, aby później zyskać większy komfort. Okulary tego typu nie są także wskazane do noszenia przy zidentyfikowaniu chorób oczu takich jak jaskra lub zaćma, co jednak powinno być od razu wskazane przez lekarza diagnozującego problemy ze wzrokiem.

Ile kosztują okulary progresywne?

Okulary progresywne nie są tanie, jednak płaci się w ich przypadku za komfortowe rozwiązanie i konstrukcję soczewki, która można być dobrana do indywidualnych potrzeb. Okulary progresywne nie są jednak wieczne i należy wymienić je co 2-3 lata. Droższy zakup może być jednak bardziej opłacalny, bo w przypadku dwóch różnych par również musimy liczyć się z dużym wydatkiem.

CZYTAJ TAKŻE: Jakie soczewki okularowe wybrać? >>>

 • Telefon:
  730 008 398

 • ul. Ludwika Solskiego 7b
  32-216 Kraków

logo-footer

© Copyright optyksolskiego. All Rights Reserved.