• 730 008 398
 • kontakt@optyksolskiego.pl
 • 18

  sie

  2021

Ile kosztują soczewki kontaktowe?

Wrodzone wady wzorku, pogarszająca się jakość widzenia wraz z wiekiem, problemy z rozpoznawaniem kolorów, widzenie zdeformowanych przedmiotów - te wszystkie przyczyny mogą sprawić, że niezbędne będzie noszenie okularów. Dla wielu osób są one jednak niewygodne i rezygnują z nich na rzecz soczewek kontaktowych. Soczewki kontaktowe preferują szczególnie młode osoby, ze względu na wygodę i lepszy wygląd, który mogą zachować. Rozpoczęcie noszenia soczewek warto poprzedzić wizytą u okulisty, który na podstawie badań i dotychczasowego wywiadu doradzi, które z nich będą najlepsze do noszenia. Przyzwyczajanie się do soczewek kontaktowych może trochę potrwać, dlatego nie należy się do nich zrażać już na wstępie. Zachowanie odpowiedniej higieny, wprawa w ich zakładaniu i noszeniu, a także wygodna, sprawią, że postawienie na soczewki kontaktowe z pewnością okaże się dobrą decyzją. A jak kształtuje się cena poszczególnych soczewek kontaktowych i które z nich najlepiej wybrać?

Soczewki kontaktowe dzienne: cena

Na rynku dostępne są soczewki kontaktowe, które nosi się zaledwie przez jeden dzień. Rano należy założyć soczewki, a następnie po przenoszeniu ich przez cały dzień wyrzucić je wieczorem, a kolejnego dnia powtórzyć cały proces. Noszenie soczewek kontaktowych jednodniowych może więc wydawać się uciążliwe, jednak wszystkie soczewki należy zdejmować na noc przed snem i należy się do tego przyzwyczaić. W przypadku jednorazowych soczewek dziennych odpada konieczność czyszczenia i przechowywania szkieł przy korzystaniu ze specjalistycznych płynów. Dzięki temu pewne koszty związane z soczewkami zostają zredukowane. Szacuje się, że koszt dzienny noszenia soczewek jednodniowych wynosi ok. 4,5 zł.

CZYTAJ TAKŻE: Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe miesięczne: cena

Kolejnymi dostępnymi soczewkami są te, które można nosić przez cały miesiąc. Po całym dniu użytkowania należy zdjąć soczewki na noc, jednak budząc się kolejnego dnia z powrotem można je założyć. Miesięczne soczewki są nieco twardsze od jednodniowych, jednak po pewnym czasie spokojnie można się do nich przyzwyczaić. Gdyby jednak wystąpił świąd, pieczenie czy zaczerwienienie to natychmiast należy skontaktować się z lekarzem. Zachowanie higieny w przypadku tego typu soczewek i stosowanie odpowiednich płynów do ich przechowywania i oczyszczania to konieczność. Koszt soczewek kontaktowych miesięcznych to 45 zł miesięcznie i dodatkowo około 10 zł ze względu na zużycie specjalistycznych płynów czyszczących i i konserwujących.

Soczewki kontaktowe roczne: cena

Niektórzy pacjenci mogą pozwolić sobie na zakup i noszenie rocznych soczewek kontaktowych. Zanim jednak zdecydują się na taki wybór powinni przetestować najpierw soczewki miesięczne i sprawdzić swoją tolerancję na noszenie soczewek z dłuższym okresem przydatności. W przypadku soczewek rocznych, w zależności od producenta szkieł koszt wynosi od 160 do 240 zł za opakowanie z 1 soczewką. Podobnie jak w przypadku soczewek miesięcznych należy się w tym przypadku posiłkować również specjalnymi płynami do przechowywania i czyszczenia soczewek.

CZYTAJ TAKŻE: Zakładanie soczewek kontaktowych, gdy Twoje oczy są małe

Jakie soczewki wybrać? PORÓWNANIE

Wybór soczewek zależy od osobistych preferencji, jednak są wady i zalety poszczególnych ich rodzajów. Soczewki jednodniowe doceniane są ze względu na utrzymywanie niskich kosztów, wysoką higienę, a także możliwość noszenia okazjonalnego – jeśli chcesz więc od czasu do czasu założyć okulary lub odpocząć od soczewek to nie ma z tym najmniejszego problemu. W przypadku soczewek miesięcznych i rocznych, nawet jeśli nie zakładasz ich codziennie, to czas ich użytkowania liczy się od momentu rozpoczęcia blistra. Soczewki miesięczne i roczne są również nieco grubsze, co wpływa na ich wytrzymałość, ale niektórym na co dzień może przeszkadzać. W przypadku soczewek noszonych przez dłuższy czas należy również bezwzględnie dbać o higienę, podczas gdy soczewki jednorazowe po całym dniu zwyczajnie się wyrzuca. Warto przetestować kilka rodzajów soczewek i po tym czasie wybrać te najlepsze dla siebie.

 • Telefon:
  730 008 398

 • ul. Ludwika Solskiego 7b
  32-216 Kraków

logo-footer

© Copyright optyksolskiego. All Rights Reserved.