• 730 008 398
 • kontakt@optyksolskiego.pl
 • 26

  lip

  2021

Wizja powyżej 60 lat

Wzrok po 60 roku życia wymaga podjęcia dodatkowych kroków w celu ochrony wzroku i zdrowia oczu. Wraz z wiekiem, znaczenie regularnych badań wzroku staje się coraz bardziej istotne. Zapobieganie poważnym problemom ze wzrokiem wymaga zwracania uwagi na dietę i stan fizyczny oczu. Zwracaj uwagę na to, jak wyglądają i jak się czują. Twój organizm będzie wysyłał Ci sygnały, kiedy coś nie funkcjonuje tak, jak powinno. Kiedy zauważysz te wskazówki, nie zwlekaj. Trwałe problemy ze wzrokiem mogą pojawić się szybko, jeśli pewne czerwone flagi zostaną zignorowane. Jaskra i odwarstwienie siatkówki to przykłady schorzeń, które wymagają natychmiastowej interwencji. Zapoznaj się z objawami powszechnych schorzeń oczu i chorób oczu, abyś wiedział, co mówi Ci Twoje ciało.

 

Kategorie ryzyka dla wzroku po 60. roku życia

Niektóre osoby będą musiały podjąć dodatkowe środki ostrożności w związku ze swoim wzrokiem po 60. roku życia i być bardziej czujne podczas badań wzroku i opieki nad nimi, jeśli należą do którejś z poniższych kategorii:

 • Cierpią na przewlekłe schorzenia ogólnoustrojowe, takie jak cukrzyca lub wysokie ciśnienie krwi.

 • W ich rodzinie występowały przypadki jaskry lub zwyrodnienia plamki żółtej.

 • Wykonują pracę, która wymaga długotrwałego używania oczu lub naraża je na ryzyko.

 • Leki upośledzające widzenie. (Leki na niepokój, depresję, zapalenie stawów lub cholesterol mogą powodować wizualne efekty uboczne).


Problemy z oczami mogą wystąpić w każdym wieku, ale wzrok po 60 roku życia ma tendencję do występowania większej ilości problemów niż we wcześniejszych latach. Zwróć uwagę na kategorie ryzyka, jeśli spełniasz którekolwiek z kryteriów ryzyka.

emeryci

Zadzwoń po konsultację dotyczącą widzenia po 60 roku życia

Jeśli minęło trochę czasu od Twojego badania wzroku, a Ty zaliczasz się do kategorii osób po 60 roku życia, zadzwoń do naszego biura już dziś, aby umówić się na wizytę. Nie czekaj, aż pojawią się objawy. Kompleksowe badanie wzroku może zapobiec większości poważnych chorób oczu, ponieważ lekarz może wcześnie wychwycić znaki ostrzegawcze.

 • Telefon:
  730 008 398

 • ul. Ludwika Solskiego 7b
  32-216 Kraków

logo-footer

© Copyright optyksolskiego. All Rights Reserved.