• 730 008 398
 • kontakt@optyksolskiego.pl
 • 7

  wrz

  2021

Jak przechowywać okulary korekcyjne?

Większość osób po 50. roku życia musi nosić okulary. Dzieje się tak ze względu na stopniową degradację siatkówki, „zużycie” układu wzrokowego, czynniki zewnętrzne, uwarunkowania genetyczne i wiele innych powodów. Jednak nie jedynie wiek sprawia, że zachodzi potrzeba noszenia okularów. Diagnoza zalecająca korygowanie wzroku może dotyczyć zarówno dzieci, nastolatków jak i młodych dorosłych. Okulary nosi dość duża część społeczeństwa, bo według szacunków może to być około 40% Polaków. Są to w większości kobiety, mieszkanki dużych miast. Niekiedy alternatywą dla okularów mogą być soczewki, jednak nie zawsze się sprawdzają. Dlatego jeśli nosisz okulary i nie chcesz ich zamienić na soczewki korekcyjne, to powinieneś wiedzieć w jaki sposób przechowywać okulary korekcyjne. To bardzo ważne zwłaszcza jeśli nosisz okulary tylko dorywczo i zdarza Ci się je zdejmować w ciągu dnia. Wszyscy jednak zdejmują okulary do snu i wtedy również warto przechowywać je tak, aby się nie zniszczyły, zgubiły czy zakurzyły. Zarówno higiena jak i skuteczna ochrona są w tym przypadku kluczowymi elementami. 

Okulary do czytania: jak przechowywać?

Duża część użytkowników nosi okulary tylko do czytania lub pracy przy komputerze. To rozwiązanie sprawdza się przy niewielkich wadach. Wiele osób ceni sobie to rozwiązanie i przyzwyczaja się do zakładania okularów jedynie od czasu do czasu. Zarówno jeśli nosimy okulary stale jak i dorywczo należy zadbać o ich odpowiednie przechowywanie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będzie przechowywanie okularów w pokrowcu od producenta. Warto obejrzeć pudełko dołączone do okularów już podczas zakupów. Powinno być dopasowane zarówno pod względem wielkości jak i kształtu okularów.

Najlepiej jeśli etui na okulary jest wykonane z twardego materiału, który będzie odporny na upadki czy wzniecenia. Sztywne ścianki zabezpieczą okulary przed zniszczeniem.

Bardzo ważne jest, aby przechowywać okulary w solidnym pudełku szczególnie jeśli w domu są zwierzęta lub dzieci. Z kolei osoby, które mają tendencję do gubienia rzeczy przechowując okulary zawsze w pudełku będą wiedziały gdzie je znaleźć. Ważne jest, aby odkładać pudełeczko z okularami zawsze w to samo miejsce – może to być szuflada w komodzie, nocny stolik czy półka nad biurkiem. Opakowanie w którym przechowywane są okulary powinno być wyłożone od środka miękkim materiałem, który nie przyciąga kurzu i nie elektryzuje się. Miękki środek sprawi, że okulary nie będą się rysować. Ponadto warto wrzucić do środka pudełka specjalną ściereczkę do czyszczenia okularów. Dzięki niej można będzie je zawsze przetrzeć przed założeniem. Warto aby pudełeczko czy etui na okulary miały sprawne, łatwe w obsłudze zamknięcie, by okulary nigdy nie wypadły.

W przypadku gdy posiadamy kilka par okularów warto przechowywać je wszystkie razem. Można jednak je podzielić i oddzielnie przechowywać okulary korekcyjne, a oddzielnie przeciwsłoneczne. Większą ilość okularów można przechowywać w większym pudełku, lub specjalnej skrzyneczce. Dostępne są skrzyneczki piętrowe np. z szufladkami, które nie tylko ciekawie wyglądają, ale także bardzo dobrze spełniają swoją funkcję. 

Etui na okulary korekcyjne, czyli bezpieczne przechowywanie w torebce czy plecaku

Twarde etui lub pudełko sprawdzi się bardzo dobrze podczas wyjazdu czy codziennego transportu okularów w torebce czy plecaku, np. w drodze do pracy czy szkoły. Dobrze jest wrzucać okulary nawet w pudełku do specjalnej przegródki podczas noszenia, aby pudełko z okularami nie przesuwało się w torebce czy walizce. Pudełko nie tylko zabezpiecza okulary, ale także wiele mówi o naszym stylu. W sklepach dostępne są pudełeczka o różnych kolorach, wzorach, motywach czy topowych producentów, które również bardzo dobrze się prezentują. Warto mieć pudełko na okulary zawsze przy sobie, aby móc je bezpiecznie schować. Wiele osób decyduje się na zakup co najmniej pary okularów, szczególnie tych korekcyjnych, aby jedne z nich móc trzymać w domu a drugie mieć zawsze w torebce lub w biurku w pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy zawsze mieć pod ręką okulary niezbędne do pracy czy codziennego noszenia

 

 • Telefon:
  730 008 398

 • ul. Ludwika Solskiego 7b
  32-216 Kraków

logo-footer

© Copyright optyksolskiego. All Rights Reserved.