• 730 008 398
 • kontakt@optyksolskiego.pl
 • 10

  lip

  2017

Okulary do komputera

Nowoczesne technologie są z jednej strony bardzo pomocne w życiu codziennym, ale z drugiej mogą nieść ze sobą również pewne zagrożenia. Doskonałym przykładem jest tu praca przy komputerze. Dla wielu ludzi jest to właściwie podstawa życia zawodowego, ale zbyt długie wpatrywanie się w ekran monitora może być dość groźne dla naszych oczu. Czasami wystarczy kilkanaście minut pracy, aby pojawił się ból i zmęczenie. Niebieskie światło emitowane przez monitory bardzo źle wpływa na nasze oczy. Jeśli ktoś zatem spędza zbyt wiele czasu przy komputerze, to powinien pomyśleć o odpowiedniej ich ochronie.

Jedną z najlepszych propozycji są okulary przeznaczone specjalnie dla osób pracujących długo przy komputerze. Muszą one posiadać warstwę antyrefleksyjną, która odbija niebieskie światło emitowane przez ekran. Poszczególne rodzaje powłok mogą być przeznaczone do pracy z różnymi rodzajami monitorów. Na przykład, do pracy z monitorami LED i LCD najlepsze są powłoki posiadające odblask niebieski. Trzeba również wybrać coś odznaczającego się odpowiednią odpornością na uszkodzenia i zarysowania.

Okulary zerówki do komputera

Wystarczy korzystać z komputera kilka godzin codziennie – a dotyczy to obecnie całego mnóstwa ludzi – aby pojawiło się u nas tak zwane zjawisko widzenia komputerowego. Standardowe okulary zerówki wyposażone w powłokę antyrefleksyjną nie stanowią tak dobrej ochrony dla oczu. Zwiększają jedynie kontrast widzenia, ale oko nadal jest narażone na szkodliwe promieniowanie emitowane przez ekran.

Osoby, którym zależy na faktycznie skutecznej ochronie powinny zaopatrzyć się w okulary z powłoką antyrefleksyjną LED – Protect. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby oko było rzeczywiście chronione przed niebieskim światłem emitowanym przez monitor. Mogą one znacznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia różnych chorób wzroku u osób, które dużo i często korzystają z monitora. Takie soczewki są dodatkowo bardzo estetyczne. Odznaczają się tak ciekawym wyglądem, że mogą stanowić świetne uzupełnienie naszego codziennego stylu.

Tanie okulary do komputera

Jak mówią statystyki, około 80% dzieci spędza obecnie przy komputerze minimum 3 godziny dziennie, choć średni czas wynosi 6,5 godziny. Co więcej, długość ta stale rośnie, a komputery zajmują nam coraz więcej czasu w ciągu dnia. Oprócz samych komputerów nieustannie korzystamy z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety, które również emitują szkodliwe dla oka światło. Sprawia to, że niemalże całe nasze życie zostało całkowicie zdominowane przez te technologie.

Właśnie dlatego wybór dobrych okularów do pracy z komputerem to tak ważna sprawa. Poprawią one nie tylko nasze zdrowie, ale również wygodę. Zwiększą naszą ostrość i kontrast widzenia, likwidując dodatkowo fałszywe obrazy tworzone przez nasze oko pod wpływem promieniowania. Wybór idealnych okularów do komputera zawsze jest dość indywidualną kwestią. Wszystko zależy tu od wieku i innych warunków fizycznych danej osoby.

Oprócz kupna okularów, każdy może zrobić wiele dodatkowych rzeczy ograniczających negatywny wpływ promieniowania na oczy. Przede wszystkim trzeba pamiętać o robieniu regularnych przerw w pracy z komputerem. Najlepiej raz na pół godziny oderwać na chwilę wzrok od monitora i spojrzeć na dowolny oddalony od nas obiekt. Wydaje się, że taka mała przerwa niewiele znaczy. W rzeczywistości nawet kilka minut może w dłuższej perspektywie uratować nasz wzrok. Trzeba również ustawić monitor pod odpowiednim kątem i w bezpiecznej odległości – minimum 40 – 75 cm od naszych oczu. Naprawdę warto stosować się do tych prostych zasad, bowiem dzięki temu możemy uchronić się przed poważnymi wadami wzroku.

 • Telefon:
  730 008 398

 • ul. Ludwika Solskiego 7b
  32-216 Kraków

logo-footer

© Copyright optyksolskiego. All Rights Reserved.