• 730 008 398
 • kontakt@optyksolskiego.pl
 • 3

  lip

  2017

Jak dobrać odpowiednie okulary?

Mimo że coś jest najdroższe, wcale nie zawsze jest najlepsze. Wybierając okulary na pierwszym miejscu należy więc stawiać ich zastosowanie, a także własną wygodę. Istotne jest też dobre samopoczucie, jednak dobry optyk służy również profesjonalną radą, w jakich okularach dobrze wyglądamy.


Szkła to podstawa

Zwykle wybierając się do optyka,  wzrok jest już sprawdzony i wiadomo jest, jak silne okulary są potrzebne. Dobre salony optyczne oferują również badania wzroku, jeśli ktoś zauważył jego pogorszenie, lecz nie chce iść z tym problemem do przychodni. Takie badanie wykazuje dokładnie wadę wzroku. Wówczas można wybrać szkła, odpowiednie dla nas. Oczywiści wybór jest ogromny. Gdy zależy nam na tanich okularach, odpowiednie będą najprostsze soczewki. Istnieją również dodatkowe opcje, na przykład szkła przyciemniane (pełnią jednocześnie funkcję okularów przeciwsłonecznych, dzięki którym można dobrze widzieć). Dostępne są także ochrony polaryzacyjne i antyrefleksyjne, idealne dla kierowców. Dzięki nim bowiem nie dochodzi do odbicia światła od szkieł, co przeciwdziała utrudnieniom podczas jazdy. Z kolei szkła progresywne stworzone zostały dla osób, które jednocześnie posiadają krótko i dalekowzroczność.  Pozwalają one na zredukowanie ilości okularów do jednej pary, są odpowiednie zarówno do czytania, jak i także oglądania telewizora.

Wygoda i funkcjonalność

Po wyborze szkieł, należy przejść do mierzenia oprawek. Przy małych wadach wzroku bywa, że nie każde oprawki są możliwe do zastosowania. Bardzo mała wada wzroku wymaga cienkich szkieł, które z kolei trudno zastosować w oprawkach bez dołu czy tez góry. Lepiej więc od razu dowiedzieć się, które będą najbardziej odpowiednie. Istotne jest też to, do czego służyć mają okulary. Jeśli tylko do czytania i bliskiego patrzenia, można kupić te większe. Natomiast gdy mają służyć do całodniowego użytkowania, postawmy na maksymalną wygodę. Kolor czy też kształt to już kwestia gustu i tego, co nam pasuje. Należy jednak każdą, interesującą parę przymierzyć, aby sprawdzić czy równie dobrze wygląda na nosie. Warto sprawdzić różne kształty, aby wybrać taki, w którym wyglądamy dobrze i czujemy się najlepiej, biorąc pod uwagę możliwe opcje.

 • Telefon:
  730 008 398

 • ul. Ludwika Solskiego 7b
  32-216 Kraków

logo-footer

© Copyright optyksolskiego. All Rights Reserved.