• 730 008 398
 • kontakt@optyksolskiego.pl
 • 30

  cze

  2017

Okulary? Kupuj wyłącznie u optyka

Oferty gotowych okularów dostępnych w sklepach bez recepty zdobywają coraz większą popularność. Poszczególne modele mają ustaloną moc i są polecane osobom z konkretnymi wadami wzroku. Warto jednak przemyśleć taki zakup. Co prawda jest to znacznie tańsze i szybsze rozwiązanie, ale możemy w taki sposób narazić nasze oczy na spore zagrożenie.

Wybieranie i zakup okularów to proces o wiele dłuższy, niż się wydaje. Sporo problemów mogą nam sprawić same ramki, choć wydaje się, że jest to banalna i uzależniona wyłącznie od naszego gustu sprawa. Optyk nie jest jedynie od tego, aby szybko określić naszą wadę wzroku i powiedzieć nam, jakiej mocy soczewek potrzebujemy.

Pierwszym krokiem zawsze powinna być wizyta u specjalisty – najlepiej w gabinecie okulisty. Taki lekarz będzie w stanie przeprowadzić dokładne badania aby określić, czy w ogóle cierpimy na jakąkolwiek wadę wzroku i czy potrzebujemy okularów. Jeśli okaże się, że taka korekcja jest nam potrzebna, będziemy mogli wybrać się do optometrysty.

Optometrysta to osoba odpowiedzialna wyłącznie za dobieranie odpowiednich soczewek okularowych dla danego pacjenta. Może również przeprowadzić niezbędne pomiary oka które pozwolą na zdiagnozowanie wady wzroku i dopasowanie do niej odpowiednich rozwiązań. Jeśli okaże się, że nasze oczy są chore i wymagają leczenia, będziemy musieli wrócić do okulisty.

Wybieranie odpowiednich opraw do naszych soczewek powinno odbywać się we współpracy z optykiem. Oprawka musi być idealnie dopasowana do soczewek; w przeciwnym wypadku nasze okulary nie będą prezentowały się zbyt dobrze.

Warto pamiętać również o tym, że mamy obecnie wielkie możliwości przy wybieraniu szkieł do okularów. Trzeba z góry pomyśleć, w jakich sytuacjach najczęściej będziemy z nich korzystali – pozwoli to nam na dobranie czegoś idealnego dla naszych potrzeb. Sporą popularnością cieszą się szkła z dodatkowymi powłokami. Jedną z najlepszych propozycji jest powłoka antyrefleksyjna, która zapobiega odbijaniu się światła od soczewek. Jest to niezwykle istotne w czasie pracy przed komputerem czy jazdy samochodem.

Jeśli chodzi o sam wygląd oprawek, to jest to kwestia czysto indywidualna. Na rynku spotkamy się obecnie z tak szerokim wyborem, że każdy będzie w stanie znaleźć coś pasującego do jego gustu.

 • Telefon:
  730 008 398

 • ul. Ludwika Solskiego 7b
  32-216 Kraków

logo-footer

© Copyright optyksolskiego. All Rights Reserved.