• 730 008 398
 • kontakt@optyksolskiego.pl
 • 4

  lip

  2017

Okulary – zakup samodzielny, czy u optyka?

Dynamiczny rozwój technologii i zmiana naszego trybu życia przyniosła nam wiele korzyści, ale stworzyła również pewne zagrożenia. Z roku na rok rośnie liczba osób cierpiących na różnego rodzaju wady wzroku. Spowodowane to jest głównie tym, że wiele godzin codziennie spędzamy przed komputerem czy smartfonem. Nasze oczy są stale narażone na promieniowanie emitowane przez ekrany, co ostatecznie prowadzi do znacznego pogorszenia się wzroku. Na szczęście istnieją sposoby na radzenie sobie z tym. Oprócz podstawowej higieny oczu i dbania o swój wzrok bardzo ważne jest w takiej sytuacji wybranie odpowiednich okularów.

Wybór okularów na rynku jest naprawdę ogromny. Widać to w samych tylko oprawkach, które są dostępne w tak wielu rodzajach i stylach, że każdy jest w stanie znaleźć wśród nich coś odpowiadającego jego gustom. Dotyczy to również soczewek, które są bezpośrednio odpowiedzialne za korekcję naszych wad wzroku. Są one tak zaawansowane, że pozwalają na normalne funkcjonowanie nawet z bardzo poważnymi defektami. Co więcej, coraz lepsze metody produkcji pozwalają na wytwarzanie bardzo cienkich i lekkich soczewek, przy jednoczesnym zachowaniu ich walorów korekcyjnych. Bardzo ważną kwestią jest jednak wybranie odpowiednich soczewek.

Okulary nie są ani trochę kwestią uniwersalną. Nie da się stwierdzić, że konkretny typ soczewek jest zawsze odpowiedni dla danej wady wzroku. Wszystko zależy tu od wielu indywidualnych czynników. Z tego powodu jedynym sposobem na wybranie czegoś odpowiedniego jest wizyta u optyka. Jedynie taki specjalista będzie w stanie przeprowadzić dokładne badania naszego wzroku i na ich podstawie stwierdzić, czego właśnie potrzebujemy. Faktem jest, że może zająć to nieco czasu – diagnostyka musi być wykonana faktycznie szczegółowo, zaś samo dobieranie soczewek i oprawek również trochę trwa. Nie należy jednak zniechęcać się z tego powodu. Bardzo wielu ludzi decyduje się na drogę na skróty, kupując okulary samodzielnie – bez żadnej recepty, w zwykłym supermarkecie. Wydaje się w końcu, że wystarczy wybrać takie okulary, w których dość dobrze widzimy i czujemy się komfortowo. W rzeczywistości takie podejście może być dla naszego wzroku bardzo niebezpieczne. Sami nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jakie okulary są nam potrzebne. Używając przez długi czas nieodpowiednich soczewek, narażamy nasze oczy na jeszcze poważniejsze wady.

O wiele lepiej jest zatem wybrać się do optyka i poprosić o dopasowanie okularów. Otrzymamy wtedy korekcję, która jest przygotowana z myślą o naszych własnych potrzebach i konkretnej wadzie wzroku, na jaką cierpimy.

 • Telefon:
  730 008 398

 • ul. Ludwika Solskiego 7b
  32-216 Kraków

logo-footer

© Copyright optyksolskiego. All Rights Reserved.