• 730 008 398
 • kontakt@optyksolskiego.pl
 • 12

  lip

  2017

Optyk - jedynie do niego po okulary!

Ze wzrokiem nie ma żartów. Oszczędzanie na zdrowiu naszych oczu może mieć poważne konsekwencje. Dlatego właśnie, jeśli widzimy gorzej, należy udać się do specjalistów w tej dziedzinie. Przeczytaj, dlaczego to takie ważne.

Pierwsze kroki – do lekarza lub optometrysty

Pogarszającego się wzroku nie należy lekceważyć. Niekiedy taka sytuacja może być objawem innych, poważniejszych schorzeń. Warto więc, gdy tylko zauważymy u siebie gorsze widzenie, wybrać się jak najszybciej do lekarza lub optometrysty. Specjalista, poza standardowym badaniem wzorku, przeprowadzi też szczegółowy wywiad, tak aby wykluczyć inne choroby, które mogą być związane na przykład z układem nerwowym, hormonami lub metabolizmem. Na badanie do okulisty lub optometrysty najwygodniej wybrać się do profesjonalnego salonu optycznego. Dzięki temu w jednym miejscu i podczas jednej wizyty zostaniemy dokładnie przebadani, określony zostanie stopień naszej wady wzroku, otrzymamy receptę na okulary i dobierzemy odpowiednie szkła oraz oprawki. Większość renomowanych salonów optycznych zatrudnia fachowców odpowiedzialnych za badania wzroku.

Gotowe okulary z marketu — nie kupuj!

Niekiedy skusić nas może wizja kupienia tańszych okularów poza salonem optycznym. Jednak uwaga! Takie rozwiązanie jest niebezpieczne dla naszego zdrowia i może prowadzić do pogorszenia widzenia i dalszego pogłębienia wady wzroku. Możemy odczuwać też bóle głowy. Tanie, kupowane poza optykiem okulary mogą sprawdzić się jedynie w sytuacjach tymczasowych i awaryjnych, na przykład w oczekiwaniu na nową parę od optyka, jednak musimy znać swoją wadę wzroku.

Dobór indywidualny

Prawidłowy dobór soczewek okularowych ma ogromne znaczenie dla naszej jakości widzenia oraz korygowania wady wzroku. Tanie, gotowe okulary dostępne w drogeriach, aptekach, marketach czy kioskach mają soczewki o takiej samej mocy w obu szkłach, co dla większości osób jest nieodpowiednie. Nasze ciało nie jest symetryczne, tak samo jest ze wzrokiem. Większość z nas ma inną wadę w każdym z oczu, dlatego tak ważne, aby okulary dobierać indywidualnie.

A co z „zerówkami”?

Czy ta sama zasada tyczy się okularów, które nie posiadają szkieł korekcyjnych, tak zwanych „zerówek”? Okazuje się, że tak. Takie szkła nie są obojętne dla naszego wzroku, nie posiadają one bowiem niezbędnych filtrów. Lepiej więc nie ryzykować i wszystkie okulary kupować w salonie optycznym.

 • Telefon:
  730 008 398

 • ul. Ludwika Solskiego 7b
  32-216 Kraków

logo-footer

© Copyright optyksolskiego. All Rights Reserved.