• 730 008 398
 • kontakt@optyksolskiego.pl
 • 6

  lip

  2017

Badanie wzroku

Profesjonalna diagnostyka zawsze jest pierwszym krokiem w kierunku zadbania o swoje oczy i dobrania odpowiednich środków minimalizujących wady wzroku. Nasz salon oferuje diagnostykę wykonywaną przy pomocy najwyższej klasy sprzętu. Dzięki przeprowadzeniu takich badań jesteśmy w stanie idealnie dopasować sposób korekcji do konkretnej wady wzroku pacjenta.

Diagnostyką wad wzroku zajmuje się głównie optometrysta. Aby znaleźć najlepsze rozwiązania dla pacjenta, potrzebne jest przeprowadzenie szeregu badań. Stosuje się przy nich różne sprzęty, takie jak mikroskop stereoskopowy. Na początku przeprowadza się badania komputerowe, które jednak dają najmniej dokładne wyniki ze wszystkich dostępnych metod. Ich celem jest jedynie uzyskanie wstępnych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta i tego, jakie potencjalne dolegliwości mogą mu zagrażać.

Do przeprowadzenia pełnej, dokładnej diagnostyki potrzebne jest wykonanie całego szeregu różnych badań. Wielu ludzi popełnia poważny błąd, wybierając dla siebie okulary przez internet, kierując się wyłącznie powszechnie dostępną wiedzą i poradami. Nigdy nie można podchodzić do tego w taki sposób, bowiem można sobie wówczas wyrządzić wielką krzywdę. Prawo do wybrania konkretnej korekcji wzroku dla pacjenta ma jedynie wykwalifikowany specjalista. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie przeprowadzić badań takich jak pomiar krzywizn rogówki, ocena widzenia barw, weryfikacja oka dominującego i wielu innych. Potrzebny jest do nich profesjonalny sprzęt oraz specjalistyczna wiedza. Równocześnie jedynie one mogą potwierdzić, jaka dokładnie korekcja wzroku jest potrzebna.

 • Telefon:
  730 008 398

 • ul. Ludwika Solskiego 7b
  32-216 Kraków

logo-footer

© Copyright optyksolskiego. All Rights Reserved.